Hétfő, 2024-05-20, 1:42 AM

Minden, ami egészség!

Főoldal | Regisztráció | Belépés
Üdvözöllek Vendég
RSS
Naptár
«  Május 2024  »
HKSzeCsPSzoV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Belépés
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Körkérdésünk
Értékeld honlapomat
Összes válasz: 4
Mini-chat
Barátaink:
  • Honlap létrehozása
  • Ingyenes online játékok
  • Online Munkaasztal
  • Oktató videók
  • uCoz Rajongók Oldala
  • Biocink


    Biocink

    Termékkód:A11

    Pontérték:10

    Kiszerelés:60 kapszula / doboz

    Fő összetevői

    1. cink-laktát
    2. glükóz
    3. tyúktojásfehérje-por

    Kapszulánként 1 mg cink.

    Tulajdonságok

    Cink-laktát – a fém tejsavas formája, a legkönnyebben ez szívódik fel az emésztőrendszerben.
    A felnőtt ember átlagos napi cinkszükséglete 10-30 mg. A terhes nők 30 mg, a csecsemők 3,5 mg, a gyermekek 10 mg, a serdülők 15 mg cinket igényelnek.
    A cink forrása az élelmiszerek közül elsősorban az osztriga (az osztriga szövetei több mint 1000 mg cinket tartalmaznak kilogrammonként). Sok cinket tartalmaz a garnélarák, a hering, a makréla, a máj, a hús, a tojás, a gomba, a gabona, a cirbolyamag, a tökmag és a szezámmag.
    Az állati eredetű élelmiszerben található cink jobban felszívódik, mert a növényi olaj (fitinolaj) megköti a cinket és más ásványokat, hasznosíthatatlan vegyületeket képez belőlük, így megakadályozza azoknak a vékonybélben való felszívódását. Az emberi szervezetben a cink a bőrben, a hajban, a vérben, a csontban, a körömben, a májban, a vesében, a hasnyálmirigyben és az izomban található, a férfiaknál nagy mennyiségű cink található a herében és a prosztatában. A cink gyorsan ürül a szervezetből stresszes állapotban (fizikai, érzelmi és kémiai stressz), valamint a mérgező anyagok, nehézfémek, permetezőszerek és más, környezetet szennyező anyagok hatására.
    A cink felszívódásához sok gyomorsavra van szükség. A kor előrehaladtával a gyomorsavmennyiség csökken, ami elkerülhetetlenül a cinkhiányhoz vezet.
    A cink hatásköre nagyon széles:

    1. Több mint 200 enzimet aktivizál és szabályozza a szerkezetüket.
    2. Meghatározza az ízlelési képességet és az étvágyat. A cinkhiány a szájnyálkahártya megvastagodásához és durvulásához vezet. Ennek eredményeképpen eltömődnek a nyelv ízlelőbimbói, nem érintkeznek az étellel. Így az ember elveszíti az ízlelőképességét, és következményként étvágytalanság lép fel.
    3. A cinkhiány a szaglás elvesztését is eredményezheti.
    4. Részt vesz a fehérjék, a DNS és az RNS szintézisében, a sejtek osztódási, növekedési és regenerálódási folyamataiban.
    5. Hatással van a kollagénrostok képzésére, amelyek a bőr rugalmasságáért felelősek, valamint a kötőszövet és az ízületfelület formálására.
    6. Részt vesz a szervezet növekedésében és fejlődésében. Elősegíti a csontváz és az izmok tömegének növekedését.
    7. Fontos anyag a látás fenntartásában és javításában, a retinában koncentrálódik és segíti az A-vitamin normális felszívódását. Megelőzi a szürkehályogot és a sárgafolt degenerációját (a betegség a retina pusztulásának az eredménye, és vaksághoz vezet).
    8. Erős antioxidáns.
    9. Serkenti a növekedést, az idegnövekedés tényezője. Az ideg károsodásakor részt vesz a szerkezet helyreállításában.
    10. Kiegyensúlyozza a vércukorszintet és segíti a hasnyálmirigyet az inzulin termelésében.
    11. Védi a májat és a vesét a vegyi mérgektől.
    12. A cinkhiány allergiás bőrproblémákat, kopaszodást, pattanásokat idéz elő.
    13. Szükséges a nyirokrendszer normális tevékenységéhez, amely nagy szerepet játszik az immunitásban. C-vitaminhoz hasonlóan teljesen hatástalanítja a vírusfertőzést, ha a betegség kezdeti stádiumában egy nagy adag cinket veszünk be.
    14. A rák kezdeti stádiumában mobilizálja a szervezet tartalékait (serkenti a fehérvérsejtek termelését).
    15. A cink hiánya tejvezetékek meghibásodását okozhatják, ami mellgyulladáshoz vezethet.
    16. Terhesség alatt drasztikusan növekszik a cinkszükséglet, mivel aktívan átvándorol a méhlepényen keresztül. A cinkhiány sok problémát okozhat: vetélést, toxikózis, a magzat visszamaradt fejlődését, szülési komplikációkat.
    17. Hatalmas a cink szerepe az enzimek termelésében. Elengedhetetlenül szükséges a timulin termeléséhez, amely csecsemőmirigy fő hormonja. Hiánya Alzheimer-kórt (aggkori gyengeelméjűséget) is okozhat, amely gyakorlatilag gyógyíthatatlan.

    Emellett a cink részt vesz a tesztoszteron (férfi hormon) termelésében és a sperma képződésében. A hiánya a férfi meddőségéhez vezethet, lassul a nemi érés (a fiúk jobban megszenvedik, mint a lányok), és a szexuális teljesítmény csökken. A cink a herékben raktározódik, és egyes vélemények szerint, minden ejakuláció cinkvesztéssel jár, amelyet feltétlenül pótolni kell. Ez különösen aktuális azoknak a férfiaknak a számára, akik rendszeresen és gyakran szeretkeznek. A cinkhiány prosztatagyulladáshoz (mely egyik tünete a gyakori vizelés), és a prosztata-megnagyobbodáshoz vezethet, ami gyakran sebészeti beavatkozást igényel.
    Nem kevésbé fontos a cink a női hormonok termelésében (serkenti a progeszteron termelését és fenntartja a sárgatest működési aktivitását). A cinkhiány menstruáció előtti szindrómát idézhet elő, amely fejfájással, ingerlékenységgel, mellfeszüléssel jár; emellett a változó korban hőhullámokat okozhat. Progeszteronhiánykor a nők vonzódnak a sós és édes ételekhez.

    1. Gyorsítja a sebek és fekélyek gyógyulását, hámosítását.
    2. Részt vesz az alkohol-anyagcserében (az alkohol-dehidrogenáz egyik összetevője; ez az enzim az alkohol normális bontásáért, és a bomlási termékek eltávolításáért felelős). A cinkhiány az alkoholizmus kifejlődését segíti elő, az alkohol mértéktelen fogyasztása pedig a cinkhiányhoz vezet. Az ördögi kör bezárul.
    3. Konkurenciát képez a radioaktív elemeknek, mert ha a szervezet telített szükséges mikroelemekkel, akkor nem veszi fel a radioaktívakat.
    4. Lassítja az öregedési folyamatot.
    5. Fontos szerepet játszik az agy működésében.

    Glükóz – energiaforrás, elősegíti a mérgek semlegesítését és eltávolítását. Erősíti az anyagcserét, a máj méregtelenítő funkcióját és a szívműködést. Fokozza a vizeletképzést, méregtelenítő hatása van.
    Tyúktojás fehérjepor – proteinforrás.

    Alkalmazás

    A vesemeridián legaktívabb időszakában, 17-19 óra között, vagy a hármas melegítőben, 21-23 óra között kell bevenni egy pohár langyos vízzel.

    Adagolás

    1. gyermekek 10 éves korig: 1-2 kapszula naponta
    2. gyermekek 14 éves korig: 2 kapszula naponta
    3. felnőttek: 3-6 kapszula naponta

    Kúra időtartama

    1 – 12 hónap


    Az oldal nem a TIENS Hungary Kft. hivatalos weboldala!