Hétfő, 2024-05-20, 1:42 AM

Minden, ami egészség!

Főoldal | Regisztráció | Belépés
Üdvözöllek Vendég
RSS
Naptár
«  Május 2024  »
HKSzeCsPSzoV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Belépés
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Körkérdésünk
Értékeld honlapomat
Összes válasz: 4
Mini-chat
Barátaink:
  • Honlap létrehozása
  • Ingyenes online játékok
  • Online Munkaasztal
  • Oktató videók
  • uCoz Rajongók Oldala
  • Tuina Manuálterápia


    Tuina


    A manuálterápia a Kínai Orvoslás egyik legfontosabb terápiás eljárása. Magyarországon meglehetősen helytelenül az akupresszúra megnevezés terjedt el. Régebbi, köznyelvben használatos neve anmo, a mai kínai orvosi nyelvben azonban inkább a tuina kifejezést használják.
    Számos különböző technikát alkalmaz a kívánt hatások elérésére. Ezek a technikák nem nagyon hasonlítanak más masszázstechnikákra, így tehát a kínai masszázs még értelmetlenebb megnevezése a manuálterápiának, annál is inkább mert itt egyáltalán nem relaxáló masszázsról van szó, hanem célzott gyógyításról. Természetesen a Kínai Manuálterápia egészséges embereken is alkalmazható, kellemes, nyugtató hatás érhető el vele, azonban eredeti célja nem ez.

    A technikákat a kezelés terápia princípiuma határozza meg. Azt kell tudnunk, hogy hol és milyen hatást kívánunk elérni.

    Ezeknek a hatásoknak az elérésére több mint húszféle kéztechnikát, valamint köpöly és moxa eljárásokat alkalmazunk.
    A kéztechnikák alkalmasint jóval hatékonyabbak is tudnak lenni, mint az akupunktúra. Bár ez utóbbi a kezelő számára kevesebb "fáradtságot" jelent, a manuálterápia bizonyos esetekben jóval intenzívebb hatás kiváltására képes, mint a tűszúrásos terápia.

    Mind a tűszúrásos terápia, mind a manuálterápia szerves kiegészítő része a moxibustio és köpölyözés. A köpölyözés során vákumos üvegcsészéket helyezünk a test megfelelő pontjaira. A köpölyben lévő levegőt a felhelyezés előtt felforrósítjuk, aminek hatására az kitágul. A csészét a testfelületre helyezve a köpölybe zárt levegő hűlni kezd, eközben térfogata csökken, így szívó hatást fejt ki a bőr alatti kötőszövetekre illetve a mélyebben fekvő izomzatra. Mindezek eredménye a Qi és a Xue (Vér) áramlásának megváltozása, élénkülése, illetve a spasztikus izomzat által komprimált meridiánvezetékek kitágulása.
    Moxa kezelés során szivarhoz hasonló méretű és formájú, gyógynövényből (általában üröm alapú - Folium artemis argyi) sodort rúddal vagy speciális labdacsokkal melegítjük a meghatározott pontokat. Ezek az eljárások a legősibb terápiás eljárások közé tartoznak, és az évezredek során rendkívül hatékonynak bizonyultak.

    Az oldal nem a TIENS Hungary Kft. hivatalos weboldala!